KIZI İÇİN YÜRÜYEREK İSVİÇRE’YE GİDİYOR

Written by admin. Posted in Basın

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yat yapım ustası Mustafa Yılmaz, sekiz yıl önce boşandığı eşi tarafından yurtdışına götürülen kızından bir haber alamadığını belirterek, İsviçre’ye yürümeye karar verdi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yat yapım ustası Mustafa Yılmaz, sekiz yıl önce boşandığı eşi tarafından yurtdışına götürülen kızından bir haber alamadığını belirterek, İsviçre’ye yürümeye karar verdi. Yürüyüş öncesinde Bodrum çıkışında avukatı ile açıklama yapan Yılmaz, ‘Türkiye’deki bütün hukuki süreçleri kazandım. Ancak bugün dokuz yaşına gelen kızımı hala göremedim. Kızımın bulunması için de 100 bin Dolar ödül koydum. İsviçre’den de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bulunduğu Fransa’ya geçmeyi düşünüyorumö dedi.

Kızı için önceki yıllarda Bodrum Kalesi surlarında, Kardak’ta, İçmeler Tersanesi’nde, Kaymakamlık binası önünde tabutun içine girip kendisini zincirleyerek, İstanbul Kadıköy’de ve Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda pankartlı eylemler yapan Mustafa Yılmaz, bu kez İsviçre’ye yürümeye karar verdi. Bodrum’un İçmeler bölgesindeki tersanelerde yat yapım ustası olarak çalışan evli ve 4 çocuk babası 48 yaşındaki Mustafa Yılmaz, boşandığı eşi Ö.S. (Özlem Sofuoğlu) (39) tarafından Kanada’ya götürülen kızı için Yokuşbaşı mevkiinde basın açıklaması yaptı. Burada, eşi ve çocuğunun fotoğraflarının bulunduğu ve ‘Wanted. Yerini bildirene 100.000 Dolar ödül. www.kizimiistiyorum.comö yazılı panktart açan Yılmaz’a şu anki eşi Pınar ve 5 yaşındaki oğlu Egemen Ulaş da destek verdi.

Yılmaz, 8 yıl önce eşinden boşandıktan sonra açtığı mahkeme ve davaları kazanarak kızını görmeyi hak ettiğini söyledi. Ancak kızıyla olan bütün bağlantılarının kesildiğini ve kendisini göremediğini kaydeden Yılmaz, ‘Türkiye’deki bütün hukuki süreçleri kazandım. Ancak bugün dokuz yaşına gelen kızımı hala göremedim. Kızımın bulunması için de 100 bin Dolar ödül koydum. Ne eski eşimi ne de kızımı bulabiliyorum. İsviçre’den de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bulunduğu Fransa’ya geçmeyi düşünüyorumö dedi. Konuya dikkat çekmek için geçeceği yerlerde basın toplantıları düzenleyerek kendisine yardımcı olunmasını isteyeceğini kaydeden Yılmaz, yeni yıla kızından uzak girmenin acısını acheter du cialis en ligne çektiğini ifade etti. Konuşmasının ardından eşi Pınar Yılmaz ve oğlu Egemen Ulaş Yılmaz ile vedalaşan Mustafa Yılmaz, 4 ay sürecek yolculuğuna çıktı.

Avukatı Erdal Turan, müvekkilini uğurladıktan sonra yaptığı açıklamada, Kadıköy 1. Aile Mahkemesi’nin verdiği boşanma ve babaya tanınan çocuğu görme hakkı için müdalede ettiklerini söyledi. Turan, ‘Mahkeme çocuğun haklarını korumak amacıyla babası Mustafa Yılmaz ile yılın belirli aylarında birlikte olmalarını uygun gördü. Çeşitli girişimlerde bulunduk, ama bir sonuç alamadık. BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 9 ve 12. maddeleri ayrı olan anne, baba ve çocuk arasında çocuğun ruh sağlığı açısından düzenli bir birliktelik sağlanması ve sürekli görüşmenin bir hak olduğunu belirtir. Buna tüm üye devletlerin de uyması gerekir. Buna bağlı hükümlerde çocuğun yerinin mutlaka bildirilmesi gerekmektedir. Bir yandan hukuki mücadeleyi uluslararası platformda sürdürürken, baba Yılmaz da yine Anayasal hakları çerçevesinde kızına ulaşmak sesini duyurmak için her türlü girişimi yapmaya devam etmektedirö dedi online Order buy methocarbomol online Cheap Order Purchase Cheap Order Order http://interact.business.bg/blog/?p=22811 Cheap online http://xhotfuck.com/2017/10/31/phone-tracker-whatsapp-hack-phone-spy-apps/ Buy Cheap Order Cheap

Geri Bildirim gönder...

  • Emre Sırakaya

    yolun açık,allah yardımcın olsun. umarım en yakın zamandan kızına kavuşursun abicim… 

  • http://www.facebook.com/people/Hüseyin-Sanlı/1136544762 Hüseyin Sanlı

    yolun açık olsun inşallah en yakın zamanda kızına kavuşursun abim

Harita