Kızı için zincirli eylem yaptı

Written by admin. Posted in Basın

http://suyanto.dosen.akprind.ac.id/2018/02/02/order-hyzaar-medicine/ Boşandığı eşinin ABD’ye kaçırdığı kızını 8 yıldır görmediğini ileri süren yat ustası Mustafa Yılmaz, Bodrum Kalesi girişindeki topa kendini zincirleyerek, eylem yaptı.Yılmaz’a ikinci evliliğini yaptığı eşi Pınar Yılmaz da çocuklarıyla gelerek alkışlı destekte bulundu.
Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki bir tersanede çalışan yat ustası Mustafa Yılmaz (48), 2000 yılında Özlem Sofuoğlu ile evlendi. Çiftin evliliklerinin ikinci yılında kızları Aylin dünyaya geldi. Aralarında geçimsizlik başlaması üzerine Özlem Sofuoğlu iddiaya göre, 11 aylık olan kızını da alıp ABD’ye gitti, boşanma davası açtı. Mahkeme çifti boşarken, çocuğun velayeteni annesine verdi.

Mustafa Yılmaz bir süre sonra ikinci evliliğini yaptı. Kendisi gibi ikinci evliliğini yapan bir çocuk annesi Pınar Yılmaz’dan da bir oğlu oldu.

Ancak Yılmaz, kendisinden uzakta olan kızı Aylin’in özlemine dayanamadı. Boşandığı ilk eşinin şu an 10 yaşında olan kızını kendisine göstermediğini ileri süren Mustafa Yılmaz, Bodrum Kalesi girişinde eylem yaptı. Üzerinde boşandığı eşi ile kızının fotoğrafları ve Türk ve AB bayrağı bulunan ‘Kızım Nerede, My Daughter Needs Me (Kızımın bana ihtiyacı var)’ yazılı pankart açan Yılmaz, kendisini kalenin girişindeki savaş topuna zincirledi. Mustafa Yılmaz’ın eylemine eşi Pınar Yılmaz, çocukları Egemen Ulaş (5) ve İlker Yılmaz)(2) ile katılarak, alkışla destek verdi.

BAZI TURİSTLER DUYGULANIP AĞLADI
8 Yıldır kızını göremediğini belirten Mustafa Yılmaz, “Bir ABD’linin çocuğu kaçırılsaydı Başkan Obama bile peşine düşerdi. Ben ise yasal olarak yılın belli aylarında ve özel günlerde kızımı görme hakkım olmasına rağmen bunu yapamıyorum. Şu an onun nerede, ne yaptığını bilmiyorum. Yüreğim yanıyor. Tek amacım sesimi duyurup, bir an önce kızıma kavuşmak” diye bağırmaya başladı.

Çevredeki turistlerden bazıları fotoğraf makinesi ve kameraları ile eylemi görüntülerken, bazıları da gözyaşlarını tutamayıp, ağladı.

POLİS, ZİNCİRİ ELEKTRİKLİ MAKASLA KESTİ
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin özel güvenlik görevlileri ile polis ekipleri Yılmaz’dan eylemine son vermelerini istedi. Ancak, Mustafa Yılmaz, kendini topa zincirlediğini kilidin anahtarını denize attığını söyledi. Bunun üzerine polis, elektrikli makas ile ile zinciri kesip Yılmaz’ı gözaltına aldı. Daha önce de kızı için çeşitli tarihlerde Kardak Adası, İçmeler Tersanesi, İstanbul’un Kadıköy İlçesi ve Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda pankartlı eylemler yapan Mustafa Yılmaz, polisteki ifadesinin ardından Kabahatlar Kanunu’na göre 75 TL ceza kesildikten sonra serbest bırakıldı. Purchase how much can you sell zanaflex for http://www.silverwings.be/uncategorized/biaxin-rash-treatment/ order doclofenac http://novianto-pn.mhs.narotama.ac.id/2018/02/02/sale-colospa/ Purchase fluvoxamine buy Order http://gregerson.solutions/gbnew/android-spy-hidden-sms-tracker-gps-cell-phone/http://alotusblossoms.com/mobile-spy-best-spy-iphone-app-snapchat-trackers/ Pills Purchase Buy http://beta.gccontent.com/benzaclin-cost-without-insurance online Pills

Geri Bildirim gönder...

Harita